• 1401/10/11 - 12:25
  • تعداد بازدید خبر : 138
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرکز آموزشی و درمانی پورسینا مجهز به روش‌های پیشرفته تشخیصی و درمانی صرع

بیماری صرع یکی از شایع‌ترین اختلالات دستگاه عصبی مرکزی است که به دنبال اختلال در مغز رخ داده و باعث ایجاد ناتوانی روحی و جسمی در بیماران مبتلا به آن می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی پورسینا؛ دکتر ظهیر ریحانیان - متخصص جراحی مغز و اعصاب و رئیس مرکز آموزشی درمانی پورسینا با بیان اینکه بیماری صرع یکی از شایع‌ترین اختلالات دستگاه عصبی مرکزی است، اظهار داشت: با توجه به امکانات تشخیصی و درمانی پیشرفته و بهره‌مندی از پزشکان متخصص و فوق تخصص داخلی اعصاب و جراحی مغز و اعصاب، امکان تشخیص و درمان بیماری صرع در مرکز آموزشی درمانی پورسینا فراهم است.

وی افزود: مرکز آموزشی و درمانی پورسینا رشت تنها مرکز مجهز به واحد LTM در استان گیلان می‌باشد که استاندارد تشخیص برای بیماران مبتلا به صرع را دارا است و از ابتدای سال جاری نیز ۴۸ بیمار از خدمات این واحد بهره‌مند شدند.

دکتر ریحانیان ادامه داد: LTM دستگاه نوار مغز پیشرفته ای است که حساسیت آن چندین برابر دستگاه معمولی می باشد و در واقع یک روش تشخیصی و استاندارد برای پیدا کردن کانون تشنج در بیماران صرعی مقاوم به درمان است که توسط مانیتورینگ مغزی طولانی مدت، به ثبت و پایش همزمان امواج مغزی و ویدیویی حرکات و حالات بیمار می پردازد.

این جراح مغز و اعصاب خاطرنشان کرد: در مواردی که درمان‌های دارویی متعدد پاسخگوی کنترل بیماری صرع نباشد، از روش‌های پپیشرفته جراحی مغز برای کنترل تشنج استفاده می‌شود که این جراحی در مرکز آموزشی و درمانی پورسینا انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در این فرآیند، جراح پس از هدف‌گذاری دقیق، کانون تشنج و نواحی مسئول تولید تشنج در مغز را شناسایی می‌کند تا در حین عمل جراحی برداشته می‌شود.

دکتر ریحانیان با بیان اینکه با توجه به امکانات موجود در مرکز آموزشی و درمانی پورسینا، برخی از انواع جراحی‌های صرع در این مرکز انجام می‌شود، اظهار امیدواری کرد تا با کمک دانشگاه علوم پزشکی گیلان و تأمین تجهیزات کافی، امکان انجام تمامی موارد جراحی صرع در این مرکز فراهم شود.

  • گروه خبری : اخبار بیمارستان پورسینا,اطلاعیه ها,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 97949
مریم  سفرگر
خبرنگار

مریم سفرگر

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 07 مهر 1400